Upravit stránku

Tryskací kabiny LEERING

Dodáváme holandské tryskací kabiny LEERING HENGELO. Tryskací zařízení tohoto předního výrobce jsou kromě kvality vyhledávány pro svou kompaktnost a prostorovou úspornost (veškeré komponenty vč. filtrace, odsávání a recyklace jsou umístěny v jedné pevné konstrukci).

Pískovací kabiny jsou používány pro celou řadu aplikací tryskáním v uzavřeném prostoru: čištění, odstraňování rzi a starých nátěrů, odjehlování, úprava povrchů, sjednocování, hrubování a další.

Tryskání obrobku v přímotlakové tryskací kabině Normfinish DP12
Tryskací kabina Normfinish DP14 s přímotlakovým systémem
Tryskací kabina Mistral MP02 s přímotlakovým systémem
Tryskací kabina Mistral MI04 s injektorovým systémem
Tryskací kabina Normfinish DI12 s injektorovým systémem
1

Dvě modelové řady a dva systémy tryskání

Tryskací kabiny LEERING jsou  vyráběny ve dvou modelových řadách:

Řada Normfinish je určena pro profesionální použití v nejnáročnějších podmínkách (hromadná výroba apod). Tyto modely jsou doporučovány tam, kde tryskání probíhá 2 a více hodin denně. K dispozici jsou kabiny pro tryskání za sucha (pro zcela odmaštěné obrobky) a pro tryskání za mokra (i pro obrobky se zbytkovou povrchovou mastnotou)

Řada Mistral zahrnuje pískovací kabiny pro standardní tryskání za sucha. Jde o ekonomičtější variantu s dobrým poměrem kvality a ceny.

Tryskací kabiny Normfinish i Mistral jsou vyráběny ve dvou variantách s odlišnými systémy tryskání:

Přímotlakové tryskací kabiny Normfinish DP a Mistral MP, v nichž systém přímého tlaku přivádí do tryskací pistole 1 hadicí tlakový vzduch již s obsahem tryskacího média. Ke smíšení dochází již před vstupem do hadice, kdy je z tlakového zásobníku médium vytlačováno do proudu stlačeného vzduchu. Tryskání přímým tlakem umožňuje lepší regulaci pracovního tlaku i množství obsahu tryskacího materiálu. Pracuje cyklicky. Je vhodné pro tryskání všemi typy tryskacího média. Hodí se pro širokou škálu aplikací, od jemného až po razantní tryskání.

Injektorové tryskací kabiny Normfinish DI a Mistral MI kde injektorový systém pracuje se 2 hadicemi napojenými na tryskací pistoli. Jedna přivádí stlačený vzduch, druhá pak tryskací médium ze zásobníku, které je přisáváno podtlakem (Venturiho princip) a následně urychlováno proudícím vzduchem. Injektorové tryskání umožňuje kontinuální provoz, je vhodné pro jemnější a lehčí tryskací materiály. Pořizovací náklady jsou nižší.

Standardní tryskací kabiny mohou být dodávány i s určitými úpravami nebo příslušenstvím dle požadavků zákazníka. Kromě nich je možno po dohodě dodat i kabiny atypických parametrů dle dodané specifikace.

Přímotlaková tryskací kabina DP - princip činnosti
Přímotlaková tryskací kabina DP - princip činnosti
Injektorová tryskací kabina DI - princip činnosti
Injektorová tryskací kabina DI - princip činnosti

Tryskací kabiny pro mokré tryskání

Součástí sortimentu jsou rovněž kabiny pro mokré tryskání, ve kterých jsou tryskací materiály aplikovány proudem vody. Tryskání za mokra umožňuje v rámci jedné operace provést čištění, odmaštění i úpravu povrchu. Je určeno zejména pro choulostivé povrchy nebo tam, kde je požadována nízká drsnost.

Proces je bezprašný, šetrný k životnímu prostředí, tryskání je méně agresivní, nižší je i spotřeba abraziva a opotřebení dílů. Nehrozí riziko exploze.

Tryskání za mokra je využíváno např. v autodílnách pro čištění automobilových komponentů - částí motorů, převodovek apod., v leteckém a vojenském průmyslu pro čištění a tryskání choulostivých povrchů, v železničních opravnách, pro čištění forem a řezných nástrojů atd.

Tryskací kontejnery

Pro tryskání rozměrných a těžších obrobků dodáváme mobilní tryskací kontejnery, kde obsluha pracuje uvnitř.

Mobilní tryskací kontejner - pohled dovnitř
Mobilní tryskací kontejner - pohled dovnitř

Proč si vybrat ABRASIV?

  • široký sortiment s ověřenou kvalitou
  • technické poradenství
  • testování produktů u zákazníka
  • vlastní servis pro dodávané nářadí
  • expedice do 24 hodin
  • dodávky po celé ČR
Nahoru